V Memoriał Iwony Buczek

2018-09-29

Maja Mieziako z Wrocławia i Wojciech Pełka z Krakowa wygrali V Memoriał Iwony Buczek we wspinaniu na trudność, który odbył się 29 września w Lubinie. W zawodach wystartowało kilkudziesięciu wspinaczy. Rozegrane zostały w trzech kategoriach.

Wśród dzieci najlepsi byli Karolina Juszczak z Wrocławia i Mateusz Dziamba z Legnicy. Przeprowadzono także klasyfikację na najlepszego zawodnika Gminy Lubin, którą wygrali Grzegorz Mańczak i Wiktoria Mańczak. Memoriał zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie, a Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Alpinizmu.

Podczas Memoriału odbywa się także Meeting Highline’owy, W tym roku droga do pokonania była wyjątkowo długa. Taśmę rozpięto pomiędzy dwoma wieżowcami na odległość aż 180 metrów. Przejście tego dystansu na wysokości ponad 30 metrów było nie lada wyczynem.

Memoriał już na stałe wpisał się w kalendarz wspinaczkowych imprez w Polsce. Także tegoroczna edycja była bardzo udana. Dopisali zawodnicy, pogoda i atmosfera. Zawody mają charakter otwarty, towarzyski, bez strefy. Odbywają się w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci. Prowadzona jest także klasyfikacja najlepszego zawodnika/zawodniczki Gminy Lubin oraz najlepszego zawodnika/zawodniczki reprezentującego Stowarzyszenie Miłośników Gór. Zwycięzcy otrzymują wysokie nagrody finansowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

– Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom wspierającym Memoriał. Dzięki nim mogliśmy przygotować imprezę na wysokim poziomie i należycie nagrodzić zwycięzców. Ogromne znaczenie ma dla nas przyjęcie przez Polski Związek Alpinizmu Honorowego Patronatu nad Memoriałem, to dowód, że jesteśmy ważną imprezą na wspinaczkowej mapie- cieszy się Stanisław Barabaś.

Dużym zainteresowaniem kibiców cieszyły się pokazy Powiatowej Straży Pożarnej, szczególnie możliwość podstawowego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przed medycznej. Dzieci mogły spróbować swoich sił na treningowych ściankach wspinaczkowych.