O nas

KIM JESTEŚMY

Sportowymi wspinaczami

Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie, to organizacja non profit powstała w 1996 roku, aby propagować sporty górskie, zwłaszcza wspinaczkę sportową. W dwudziestoletniej historii Stowarzyszenia przeszkoliliśmy ponad tysiąc adeptów wspinaczki, organizowaliśmy liczne zawody o randze regionalnej, krajowej i międzynarodowej z udziałem czołówki zawodników rankingu światowego. „Kielich Masters” czy Memoriał Iwony Buczek, to zawody porównywane do Mistrzostw Polski. Wychowaliśmy znakomitych zawodników m.in. Łukasza Świerka zdobywcę Pucharu Świata w 2011 r, medalistę mistrzostw Polski. Działamy całkowicie opierając się na wolontariackiej pracy naszych członków i sympatyków. Ludzi pełnych pasji i zaangażowania, którzy chcą szlachetną miłością do gór zarazić jak najwięcej osób

DLACZEGO WARTO SIĘ WSPINAĆ?

Dla ciała

Indywidualne zażywanie wspinaczki jako alternatywy dla siłowni albo wspomagania innych form sportu. Buldering, który jest kombinacją krótkich ruchów bez użycia liny i uprzęży jest szczególnie dobry do wzmocnienia kończyn oraz rozwinięcia mięśni postawy – kręgosłupa oraz brzucha.

Dla umysłu

Wspinaczka rozwija poczucie pewności oraz samodzielność poprzez popychanie wspinaczy do przekraczania barier oraz opuszczania strefy komfortu. Umysł to potężne narzędzie, a wspinaczka daje Ci możliwość wykorzystania jego niesamowitego potencjału/zasobu.

Dla duszy

Kombinacje z kim się wspinasz są nieograniczone. Możesz wspinać się z przyjaciółmi, twoją rodziną albo samodzielnie. Młodzi mogą wspinać się ze starymi, chłopaki z dziewczynami, zdrowi z nie tak zdrowymi. Wspinaczka to świetny sposób na poznawanie ludzi, indywidualistów o podobnych zainteresowaniach, celach, sposobie życia.

Tylko bezpieczna wspinaczka

Wspinaczka skałkowa jest odbywającym się w pomieszczeniach oraz na świeżym powietrzu sportem rekreacyjnym…

Beautiful mountains landscape with lake in Carpathian mountains and man on the top