I Memoriał Iwony Buczek

we Wspinaniu Na Trudność

2014-09-27

27 września 2014 roku Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie zorganizowało I Memoriał Iwony Buczek – Otwarte Mistrzostwa Lubina we wspinaczce na trudność. Zawody poświęcone są koleżance z Klubu, która zginęła tragicznie w lipcu tego roku.

27 września nie cel sportowy był najważniejszy. Memoriałem chcieliśmy uczcić pamięć naszej koleżanki ze Stowarzyszenia Miłośników Gór, która zginęła tragicznie w lipcu tego roku. Iwona Buczek dołączyła do naszego grona w 2004 r., w wieku 15 lat. Przez kolejne 10 lat reprezentowała nasze miasto z sukcesami na arenie Polski. Kochała góry, wspinanie i podróże. Zachwycała pasją, radością życia, entuzjazmem, pozytywną energią. Była naszą Przyjaciółką. Najważniejsze osiągnięcia Iwony:

  • 2006 – I miejsce w V GŁOGOWSKICH ZAWODACH WSPINACZKOWYCH O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA; II miejsce w OTWARTYCH MISTRZOSTWACH LUBINA WE WSPINACZCE „NA TRUDNOŚĆ”
  • 2007 – I miejsce w MISTRZOSTWACH LUBINA WE WSPINACZCE NA CZAS
  • 2008 –  IV miejsce w MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH WE WSPINACZCE SPORTOWEJ NA CZAS „KIELICH MASTERS”
  • 2009 – III miejsce w MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH WE WSPINACZCE SPORTOWEJ NA CZAS „KIELICH MASTERS” w Lubinie 2013;  III miejsce w konkurencji Slalom Gigant w Sappadzie

Zawody odbyły się na wieży wspinaczkowej Kielich w Lubinie. Niedoszła wieża ciśnień Kielich znajduje się w Lubinie. Jest to najwyższa w Polsce i jedna z najwyższych na świecie sztucznych ścian. Jest również najwyższą ścianą wspinaczkową świata spośród usytuowanych na terenie miasta. Obiekt, dostosowany do wspinaczki w 1996 r., ma 34 metry wysokości i 7 dróg wspinaczkowych o zróżnicowanej trudności. Na wysokości 19 metrów ściana odchyla się w 15 metrowe przewieszenie tworząc charakterystyczny kształt kielicha, skąd obiekt wziął swoją nazwę.